top of page

Roshi Jiju Kennett

Roshi Jiyu Kennett (1924–1996) ir dibinājusi divus klosterus - Shasta Abbey, Kalifornijā,  Throssel Hole Buddhist Abbey Apvienotajā Karalistē, kā arī vairākus nelielus tempļus Eiropā un ASV. izdevusi vairākas grāmatas, tostarp: The Wild, White Goose; Zen is Eternal Life; Roar of the Tigress Volume I; un Roar of the Tigress Volume II.  .

Viņa piedzima kā Peggy Kennett drēbnieka ģimenē. Jaunībā viņa iestājās dienestā Royal Navy (AK Karāļa Flotē), bet pēc II Pasaules kara uzsāka viduslaiku muzikoloģijas studijas Durham University Ziemeļanglijā un strādāja par baznīcas ērģeļnieci – tai pat laikā praktizējot Teravādas budismu. Ar Zen budismu viņa iepazinās, lasot D. T. Suzuki darbus, un tas viņu mudināja iestāties London Buddhist Society, kur 1960.  gadā viņa satika Zen abotu no Jokohamas Japānā — Keido Chisan (Koho Zenji). Gadu vēlāk Keido Chisan viņu aicināja doties uz Soji-ji templi Japānā, kur Kenett kļuva par viņa oficiālu mācekli. 1963. gadā viņa saņēma Dharmas pārmantojumu. Japānā viņa dzīvoja un mācījās no 1960. līdz 1968. gadam.

Ar Keido Chisan atbalstu Kennett Roshi ieguva Soto apstiprinājumus, kas parasti netiek piešķirti svešzemniekiem un sievietēm — savā templī viņa kalpoja kā abate. 

Kennett Roshi klātbūtne bija jūtama vienmēr, gan garīgi, gan fiziski. Viņa bija spēcīgas miesasbūves, smējās ar skaļiem un sulīgiem smiekliem, un viņai piemita labas stāstītājas spējas. Viņa sastādīja dzimumu vienlīdzību savos tempļos. 

1969. gadā viņa pārcēlās uz dzīvi Sanfrancisko un 1971. gadā iegādājās zemi netālu no Mount Shasta — visattālākajā Kalifornijas Ziemeļu pusē. Viņa dibināja klosteri Shasta Abbey, un tā darbības pamatā bija Japānas tradīcijas, kurās viņa tika apmācīta, taču ko ir papildinājis viņas neatkarīgais gars, prakstiskais stils un Rietumu kultūrmantojums. Kennett Roshi sekotāji ordenī Order of Buddhist Contemplatives (https://obcon.org/) ir pārņēmuši viņas ieviesto unikālo tradīciju budisma mācības sapludināt ar viduslaiku dziesmām.

bottom of page