Skolotāja Master Jiyu Kennett

 

Skolotāja (Rev. Master) Jiyu Keneta
1978.gadā dibināja organizāciju Order of Buddhist Contemplatives, kuras ietvaros ir Shasta Abbey un Throssel Hole Buddhist Abbey klosteri, kā arī citi tempļi Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).


Skolotāja Keneta ir dzimusi Anglijā, 1924.gadā. Mūku apmācības viņa iesāka Malaizijā, 1962.gadā, ko turpināja Japānā Sojiji templī, un Darmas Transmisiju viņa saņēma 1962.gadā no abata Koho Zenji. Pēc Koho Zenji nāves viņa devās uz Sanfrancisko, ASV, lai sniegtu Soto Zen mācības Rietumos - 1970.gadā dibinot Shasta Abbey klosteri.


Daremas Universitātē Anglijā viņa ieguva bakalaura grādu mūzikā, un, garīgās mācības savienojot ar prasmēm mūzikā, viņa izstrādāja skaistu Soto Zen liturģiju. Šis mantojums mums, pēctečiem, sniedz iespēju dziedāt budistu pamattekstus arī latviski.
Viņa ir autore vairākām grāmatām, tai skaitā "The Wild White Goose" (Mežonīgā baltā zoss) un "Zen is Eternal Life” (Zen ir mūžīgā dzīvība). 

 

 

Mēs sirsnīgi pateicamies skolotājai Jiyu Kenetai par viņas lielo žēlsirdību un nemitīgajām rūpēm, piedaloties savu mācekļu izaugsmē un turpinot šo tradīciju.

Kontakti

Soto Zen Rīga

Tomsona Iela 30 - 8

Rīga, LV-1013

Latvija

sotozenriga@gmail.com

Tel: 25956340