top of page

Elga Bridžīna Rūsiņa

elga ar lilliju 11.8 jpg.jpg

dr. raivo sabulis 

DSC08624_edited.jpg

Skolotāja Elga Bridžīna Rūsiņa ir mūķene, kura vada nodarbības templī. Viņa ir dzimusi Rīgā kara laikā un uzaugusi trimdā Ņūdžersijas štatā Amerikas Savienotājās Valstīs (ASV).

 

Elga iestājās Budistu Ordenī pēc piepildītas un veiksmīgas laicīgās dzīves – ģimene, augstskola, darbs sociālajā aprūpē. Tomēr 53 gadu vecumā viņa atrada dzīves jēgu Zen budismā un uzsāka mācības Shasta Abbey klosterī Kalifornijā.   2000. gadā viņa tika ordinēta par mūķeni 2010. gadā saņēma Dharmas pārmantojumu. Ordinācijas ceremonijā Abats Elgai piešķīra skaistu jaunu garīgo vārdu Bridžīna, kas nozīmē "svētā uguns".

 

Kā latviete Elga Bridžīna ļoti gribēja dzīvot un pasniegt Budas mācības savā dzimtenē. Tas viņai izdevās 2014. gadā, kad viņa pārcēlās no ASV uz Latviju un dibināja Budas mācības centru Soto Zen Rīga.  

dr. raivo sabulis ( 1969 ) - Ekonomisko zinātņu doktors (Dr.oec.), autorizēts Zen meditācijas skolotājs , praktizējošs Gongu skaņas terapeits un haiku dzejnieks. Vairāku haiku dzejas krājumu līdzautors, un viens no pirmajiem latviešu haiku autoriem, haiku dao mācības aizsācējs un izplatītājs.

Savu ikdienu pavada Siguldā, paša dibinātajā Meditācijas centrā “Garīgās prakses telpa G6”, lai praktizētu un dalītos zināšanās ar līdzcilvēkiem.

 

Savas garīgās izglītības studijas br. raivo ir papildinājis Šveicē, absolvējot četru gadu meditācijas skolotāju programmu Lassalle Kontemplationsschule Via integralis.

Zen praksi apguvis praktizējot za-zen jau vairāk nekā 15 gadus. Ilggadēju kontemplācijas un meditācijas pieredzi ieguvis meditācijas centrā “Elijas nams”, kopā ar skolotāju Dr. Juri Rubeni

No 2017.gada - pievienojies “Soto Zen Riga” (skolotāja Elga-Bridžīna Rūsiņa) Zen kopienai, kā dalībnieks un skolotājs. Gongu meditāciju un terapiju apguvis pie pazīstamajiem Gongu Lielmeistariem Tom Soltron un Don Contreaux.

Publikācijas

Žurnāls "Mistērija"

Aplūkot

Lejuplādēt

Laikraksts "ir"

Lejuplādēt

Aplūkot

bottom of page